Studio Zdrowia i Urody SylJuM SPA


Przedstawiamy Państwu naszą bogatą ofertę usług.

 

 

Zabiegi inne

 

 

 


- zabiegi laserowe IPL
IPL (Intense Pulse Light), czyli impulsywne źródło światła, to działające kompleksowo urządzenie zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które nie są jednak spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki tej najnowszej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej - likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.

- depilacja laserowa

Zabiegi laserowe prowadzone są bezkontaktowo i nieinwazyjnie. Cechują się one wyjątkową skutecznością. Przed zabiegiem laserowym konieczne jest przeprowadzenie konsultacji w celu właściwej kwalifikacji pacjenta do zabiegu i poinformowaniu o postępowaniu przed-i pozabiegowym. W czasie zabiegu usunięte mogą zostać tylko te włosy, które są w fazie anagen. Seria zabiegów od 4-12. Przed zabiegiem skóra powinna być zupełnie ogolona maszynką.

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej

Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę - barwnik zawarty w mieszku włosowym. Wiązka światła działa na ściśle określonej głębokości nie wnikając w głąb organizmu i nie wpływając na sąsiadującą tkankę. Mieszek włosowy podgrzany do wysokiej temperatury ulega zniszczeniu wraz z innymi strukturami odpowiedzialnymi za wzrost włosa.

Wskazaniami do zabiegu są:

- nadmierny lub nieprawidłowy porost włosów w każdej okolicy ciała,

- względy estetyczne szczególnie w lini bikini i pach,

- objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,

- wrażliwa skóra, na której pojawia się odczyn zapalny (zaczerwienienie)po woskowaniu, goleniu lub depilacjach chemicznych,

- u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu ( przerzedzenia włosów)

- usuwanie rozszerzonych naczyń i przebarwień IPL

Usuwanie przebarwień 

W przypadku zmian pigmentowych adresatem światła jest melanina - ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w nadmiarze w tych miejscach, a w przypadku tatuaży - barwnik wprowadzony do skórę. Energia świetlna pochłaniana przez barwnik i zamieniane na ciepło, podnosząc ich temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.

Usuwanie rozszerzonych naczyń 

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobinę, a krew "ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąc wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1-5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od ilości, średnicy, koloru naczyń i głębokości ich położenia.

- fotoodmładzanie IPL

Fotoodmładzanie jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energi do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Leczenie składa się z serii od 1-5 zabiegów wykonywanych co 3-6 tygodni. Zabieg wykonywany jest na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno-lub dwukrotnie podczas jednego spotkania. 

Wskazania do fotoodmładzania

łagodne zmiany naczyniowe:

- trądzik różowaty

- rumień

zaburzenia pigmentacji skóry

- posłoneczne zmiany pigmentowe,

- piegi

zmiany strukturalne skórne i naskórkowe

- zmarszczki- niezbyt głębokie

- zmiany sprężystości skór

- rozszerzone pory

Więcej o zabiegach IPL można uzyskać na bezpłatnych konsultacjach w Syljum SPA.

 

Zabiegi modelujące sylwetkę RF (prądy wysokiej częstotliwości)

- modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków

- odchudzanie ramion i nóg

- lifting piersi

- ujędrnienie skóry twarzy i szyi, redukcja zmarszczek

- poprawa stanu skóry zwiotczałej

- świecowanie uszu kuracja usuwa wszelkie zanieczyszczenia uszu, niweluje większość schorzeń laryngologicznych. Jest skuteczna przy infekacjach górnych dróg  oddechowych, chronicznym zapaleniu zatok, krtani, nieżycie nosa, katarze siennym a nawet astmie oskrzelowej. Przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie.

30 min- 35 zł